آوریل 20, 2008

احمد باطبی و صدور حکم اعدام دوباره !!!!!

Posted in لینک های خفن و باحال و س ک س, موضوعات جالب خواندنی, برگهایی از تاریخ, خبرهای در گوشی روز, داستانهای واقعی ولی باور نکرد, عکس خفن بازیگران ایرانی, عکس خفن بازیگران خارجی, عکس خفن بدون شرح, عکس خفن بروبچز ایران, عکس خفن دختران خارجی در 9:46 ب.ظ. توسط amirab

لینکی چندباره…»به مناسبت دومین حکم اعدام»

احمد باطبی وقتی به زندان رفت ۲۲ سال داشت. دانشجوی فیلمسازی، خوش تیپ و خوش سیما بود. وقتی او را بازداشت کردند، تنها دلیل، عکس تاثیر گذاری از او بود که روی جلد اکونومیست لندن چاپ شد و نگاه جهانیان را به ایران معطوف کرد. عکسی از باطبی که نماد جوان دانشجوی مبارز در ایران شد. گرچه چاپ این عکس در روزنامه های ایران ممنوع شد، اما از طریق اینترنت به سراسر جهان رفت، و امروز هرکه در باره مسایل سیاسی ایران در یک دهه اخیر ، چیزی در حد حداقل هم بداند، اورا از عکسش می شناسد.

باطبی، اکنون شش سال و نیم است که در زندان به سر می برد، یا در مرخصی های شبیه زندان. زجر ها تحمل کرد، به اعدام محکوم شد. بالاخره، پس از رفت وبرگشت متناوب پرونده اش به دادگاه انقلاب، به ۱۵ سال حبس محکوم شد، که از این مدت ، تا کنون ۶ سال سپری شده است.و اکنون باز دوباره به اعدام محکوم شد «۲۰تیر«کذشته ششمین سالگرد زندان او بود، زندانی که از این جوان، یک چهره سیاسی تمام عیار ساخت. بعضی هم در تشبیه او تا «چه گوارای» ایران پيش رفتند. «باطبی دیگر آن جوان ۲۲ ساله نیست که به طور اتفاقی در پی سوژه فیلم مستندش به کوی دانشگاه رفت. او این روزها بیانیه امضا می کند، نظر می دهد، محکوم می کند و انتخابات را تحریم می کند. باطبی یک زندانی سیاسی است که پیش از زندانی شدن، سیاسی نبود.»

باطبی در سال ۷۹ در نامه ای خطاب به هیات ویژه قوه قضاییه ،از آنچه از روز اول بازداشت بر او رفته بود پرده برداشت. نامه ای تکان دهنده که انتشار آن جرات نگارنده اش را نشان می‌داد. باطبی در این نامه ازساعت بازداشت ـ يازده و نيم صبح چهارشنبه ۲۳ تیر ۷۸ ـ شروع می کند و اینکه تازمان محکومیت به اعدام ، اتهام دقیقی به او تفهیم نشده بود.

متن نامه’ احمد باطبی

باطبی الان کجاست؟

احمد باطبی از اوائل سال گذشته به مرخصی رفت، اما در ۷ تیرماه برای او حکم جلب صادر شد. محمود سالار کیا معاون دادستان تهران در این مورد گفت: چون او با پایان مدت مرخصی به زندان بازنگشته، حکم جلبش صادر شده است. برخی منابع خبری غیررسمی پیشتر اعلام کرده بودند؛ باطبی که به تازگی ازدواج کرده است، قصد ندارد به زندان بازگردد تا حکم جلبش را صادر کنند. اما باطبی دوباره به زندان بازگشت. خلیل بهرامیان وکیل او اعتراض کرد و خواستار بازگرداندن پرونده به دیوان عالی کشور شد، و حالا به گفته او: شعبه‌ ۱۳ بررسی اين پرونده را بر عهده دارد.و در اقدامی غیر منتظره دوباره به اعدام با طناب و چوبهء دار محکوم شد.ولی بعید به نظر میرسد که احمد اعدام شودُزیرا چشم همهء جوانان و آزادی خواهان به در زندان است تا آزادیش را ببینند و حتی جشن دست یابی دانشمندان جوان به اورانیوم هم موضوع آزادی احمد باطبی را کمرنگ نمیکند.
باطبی در زندان چه کرد؟

احمد باطبی در سال های زندان، کوشید تا با استفاده از حداقل امکانات، به مبارزه با شرایطی برخیزد که به او تحمیل شده بود. تلاش برای ادامه تحصیل، یکی از وجوه این مبارزه بود. در سال ۸۰ که یکی از روزنامه نگاران زندانی، پس از آزادی از زندان، در صدد جلب موافقت مسئولان برای ادامه تحصیل باطبی در دانشگاه برآمد. این روزنامه نگار و باطبی در زندان با هم دوست شده بودند. کمی بعد تر خبر پذیرش او در دانشگاه پیام نور در رشته جامعه شناسی شنیده شد. باطبی در روزهای امتحان ، ساعت ۴ صبح بیدار می شد تا پس از کسب اجازه مرخصی ، از اوین در شمال تهران به شعبه دانشگاه پیام نور در نزدیکی بهشت زهرا در جنوب تهران ، برود . باطبی که اینک تنها ۲۸ سال دارد با انواع بیماری ها دست و پنجه نرم می کند. به گفته مادر باطبی، او به علت شبهه در مورد امکان ابتلا به بیماری ام اس مورد معاینات پزشکی قرار گرفته است. خود احمد باطبی می گوید پیش از زندانی شدن سابقه هیچ نوع بیماری نداشته، اما امروز شنوایی گوش چپ او کاهش یافته، چشم هایش ـ به ویژه چشم چپ ـ ضعیف شده . دندانهایش شکسته است. دچار ضعف اعصاب است و از دردهای استخوانی شدید رنج می برد و اینها همه ناشی از رنجهائی است که در دوران زندان بر او رفته است.

در آبان ماه سال ۸۲ ، باطبی که برای معالجه در مرخصی به سر می برد، با آمبئی لیگابو، نماینده سازمان ملل دیدار کرد. پیش از این دیدار گفته می شد ممکن است قوه قضاییه با آزادی یا حداقل تمدید مرخصی او ،به شرط سکوت موافقت کند. اما این دیدار باعث شد وی بار دیگربازداشت شود. بازداشتی که بیشتر به ربوده شدن شبیه بود ، تا دستگیری. نیروهای دادستانی حتی تا چندین روز خبر دستگیری وی را پنهان نگاه داشتند.

پدر احمد باطبی به بی بی سی می گوید: پس از دیدارفرستاده ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد با احمد باطبی، این زندانی سیاسی به حدی تحت آزار و شکنجه جسمی و روحی قرار گرفت که حتی به اذعان پزشک زندان می بایست برای درمان صدماتی که به پرده گوش، چشم چپ و پشت او وارد شد، مدتی را برای درمان خارج از زندان می گذراند، اما مقامات هنوز به این درخواست پاسخ نداده اند.

او در آخرین اقدام همچنین به همراه سایر زندانیان سیاسی در اوین، نامه ای به دبیر کل سازمان ملل نوشت و درباره عدم آزادی انتخابات نهم ریاست جمهوری در ایران هشدار داد. وی پیش از این نیز در باره انتخابات مجلس هفتم نامه ای امضا و آنرا نیز تحریم کرده بود.

متن نامه’ زندانیان به کوفی عنان

چه کسی از باطبی عکس گرفت؟

در بین عکاسان مطبوعات در این باره اختلاف است. جز جمشید ب که زمانی خود می گفت عکس متعلق به اوست ، تاکنون هیچ عکاس دیگری در این مورد ادعایی نکرده است. البته عکاسان مطبوعات حتی ادعای جمشید را نیز رد می کنند. به گفته آنان عکاسی که باطبی را به روی جلد مطبوعات، و سپس به زندان کشاند، شناخته شده نبود و پس از این ماجرا نیز نخواست نامش علنی شود.

عکس دیگری هم از این صحنه وجود دارد که نام خبرگزاری آسوشیتدپرس در کنار آن به چشم می خورد، اما حسن سربخشیان عکاس این خبرگزاری درایران هیچ گاه عکس مشهور باطبی را از آن خود ندانسته است. گرچه هنوز هم بسیاری در سایت ها از سربخشیان به عنوان عکاس این عکس نام می‌برند. به هر حال این اعتقاد که عکاس عکس مشهور باطبی کسی است که باید بابت انتشار این عکس شماتت شود مدت هاست دیگر خریدار ندارد. کار عکاسان و خبرنگاران در همه دنیا انتشار عکس و خبر و اطلاع رسانی است. از سوی دیگر عکس های تاثیر گذار دیگری نیز از حادثه حمله به کوی دانشگاه و آن یک هفته پرهیاهو منتشر شد. عکس دیگری که بسیار نیز مشهور است، دانشجویی است که دختر بیهوشی را روی دستانش می برد. همچنین عکس های دیگری از بدن باتوم خورده جوانان دانشجو و عکس های کوی پس از حمله نیروهای لباس شخصی. اما تنها یک عکس ، آن هم عکس چهره باطبی چنین مشهورشد.

به هر حال باطبی حالا در زندان اوین منتظر رایی است که شاید اعدام او را تائید کند.ما چه میتوانیم بکنیم؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پینوشت: نقد نقادی معترظ به فیلمهای جایزه بگیردر جشنواره های فقط وزارت ارشادی از وبلاگ پگاه و آیدا

پینوشت: فریادی به بلندی دمیدن اصرافیل در صور: بخونید تا درد دل واقعی رو درک کنید از وبلاگ دلارام

پینوشت: دلتنگی از نوع دخترونه از وبلاگ چکاوک

مطلب از وبلاگ www.sia-bestboy.blogfa.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: